Město Příbor
Město Příbor 25. května 2024

Tisková zpráva 2023

Příborský běh, 3. ročník. Splněno.

A máme to za námi. Již po třetí. Příborský běh se odehrál v sobotu 20. května. Sportem oživili náměstí, jak děti, tak dospělí. Počasí přálo běžcům i pořadatelům. Nepršelo, nefoukalo, nepražilo slunce, teplota okolo 10 stupňů Celsia, prostě ideální klima na běh. Od 9:00 probíhaly starty dětí a mládeže. Tradičně závod dětí zahájili nejmenší děti s rodiči. Vydaly se na jeden okruh po náměstí.

Další kategorií byly děti ve věku 5 – 6 let. Děti běžely dva okruhy na náměstí a daly do toho opravdu vše. Mezi chlapci byl nejrychlejší Marek Cenkner z Příbora a nejrychlejší dívka v této kategorii byla Stela Demlová rovněž z Příbora.

Náročnější trasa čekala kategorií 7 -9 let, jako první se v cíli ukázal Přemysl Byma z Hodslavic a v těsném závěsu Berenika Kolibová zastupující Junák Příbor.

Nejtěžší trasa čekala na dívky a chlapce ve věkových kategoriích 10 – 12 let a 13 - 15 let. Tito odvážlivci běželi trasu hlavního závodu pro dospělé. Připraven byl jeden okruh hlavního závodu.  Okruh dlouhý 2,3 km je velice členitý, najdeme zde dvoje schody kolem kostelů, běží se úzkými uličkami z kopce do kopce. Nejrychleji se v kategorii 10 – 12 let s trasou poprala Sabina Jurošová ze Slezanu Frýdek-Místek. Nejrychlejším chlapcem byl Jan Rydzon z FK PRIMUS Příbor. Věkovou kategorii 13 – 15 let ovládl Michal Mazáč z AKEZ Kopřivnice a v dívkách byla nejrychlejší Šarlota Ochmanová z týmu Třanovičtí přespolní žraloci.

V cíli nechybělo pár odřených kolen, vysílených a šťastných závodníků, nechyběly ani slzičky.

Tímto gratulujeme dětem a mládeži, všem, kteří se postavili nejen na stupně vítězů, ale všem kteří se odhodlali přijít na startovní čáru. Všechny v cíli čekala originální medaile jako památka na tento sportovní zážitek.

Po slavnostním vyhlášení a skvělém vystoupení příborského divadla Přídla nás čeká start hlavního závodu. Trasa Sport (4 okruhy = 9,2 km) je těžká a je také součástí Lašské běžecké ligy, proto na startu můžeme vidět mnoho známých tváří. Ti, kteří se necítí na tu nejdelší trasu mohou prověřit své síly na trase Hobby (2 okruhy = 4,6 km). Je možné také sestavit štafetový tým (2 ženy+2 muži / každý jeden okruh). Startovalo se ve vlnách dle tras. Trasu naplánovali příborští skauti za což jim patří velké díky. Trasa je svou variabilitou opravdu originální.

Nejrychlejší muž na trase SPORT byl Jakub Ambros z AKEZ Kopřivnice s časem 34:13. Devátá celkově a první žena v cíli trasy SPORT byla Barbora Lučanová z Atletika NJ s časem 37:42. Hobby trasu ovládl Tomáš Bátrla z Kunína s časem 17:40 a v ženách byla nejrychlejší Veronika Kaldová z Canicross Beskydy s časem 19:08.

Nejrychlejší štafeta v cílí byla AKEZ Kopřivnice Junioři ve složení: Býma, Quittová, Pavlíčková a Mazáč a to v čase 37:34.

Celodenní program nám moderoval skvělý Marian Žárský. Slavnostní vyhlášení dospělých uvedl starosta města Jan Malík a zahrála a zazpívala nám písnikářska Lucie Rédlová.

Děkujeme všem našim sponzorům a partnerům za účast na třetím ročníku této sportovní události.